guz na węzłach chłonnych szyi - Zapytaj lekarza

 • 01.06.2012, 19:52

  witam,
  W poniedziałek 30.05 na szyi - karku wyczułam guz wielkości ok. 1,5 cm. Nie boli, pojawił się nagle. We wtorek byłam u lekarza rodzinnego (nie mojego). Zasugerował toxoplazmozę. We wrześniu z powodu ciąży robiłam badania i nie przechodziłam toxo. Lekarz połączył fakty:
  08.05 podczas podawania zastrzyku kotu, z bólu mnie ugryzł. Ząb przeciął skórę. Rana zaczerwieniona była, opuchła. Dostałam zastrzyk przeciwtężcowy, antybiotyki i przeszło.
  Wynik toxo IgM ujemny (0,05 index) czyli kot mnie nie zaraził. Mam gorączkę 37 - 39 stopni, bardzo bolą mnie gałki oczne, mięśnie - wolę ruszać głową niż poruszać oczami. Do tego pokaszluje, kaszel suchy, przez 2 dni bolały mnie plecy poniżej łopatek, teraz już nie. Ogólnie w którymś momencie czułam się, jakbym umierała, wszystko mnie bolało, stawy kolanowe, mięśnie, wątroba pobolewała i te płuca. Odporność siadła momentalnie.
  Na przełomie listopad/grudzień pod obydwiema pachami pojawiły się guzy wielkości ziarnka grochu - około 5, 10 sztuk. Pierwsze dwa dni były bolesne, skóra zaczerwieniona, po kolejnych 5 zchodziły. Wychodziły w ciągu 2,3 dni. Największy miałam na lewej piersi przy sutku, ok. 2 cm, zaogniony, opuchnięty a czerwona skóra była na pół piersi. Powiązałam to z komplikacjami po stracie dziecka, wiadomo burza hormonalna. Do tego byłam w spa, które za czyste nie było a wcześniej depilowałam się i mogłam uszkodzić skórę. Samo przeszło.
  Morfologia krwi leukocyty 3,5 (norma 4 -10), limfocyty [] 1,3 (norma 1,4-3,5) limfocyty % 37 (norma 20-45), neutrofile [] 2,0 (norma 2,5 - 7,0), neutrofile % 57 (norma 40-70) reszta mieści się w normie, mało płytek krwi 152 tyś ale w normie.
  Ponieważ są to węzły chłonne, to się martwię. Co to może być? jakie badania najlepiej byłoby zrobić, żeby wykluczyć, zdiagnozować chorobę. Jak pójdę do mojej pani doktor to wiem, że machnie na mnie ręką, że to nic poważnego.

  Michał Kowalczyk
  Odpowiada lek. Michał Kowalczyk

  Porada internetowa nie może służyć diagnostyce ani leczeniu chorób. Bez pełnego badania lekarskiego jest to po prostu niemożliwe. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele, dlatego jeśli objawy nie ustępują a Pani gorączkuje, należy udać się do lekarza rodzinnego. Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma pani zaufania do swojej pani doktor, można skonsultować się z innym specjalistą, który spojrzy "innym okiem" i wyrazi opinię. Obraz kliniczny może nasuwać podejrzenie np: choroby kociego pazura, aczkolwiek niekoniecznie jako najbardziej prawdopodobnej przyczyny dolegliwości.

 • Komórki nowotworowe w pożywieniu c.d.

  04.03.2014, 11:35

  Pani Żaneta Folcik napisała w odp. w na moje pytanie dot. komórek nowotworowych "Organizm nie toleruje obcych komórek, są one niszczone (na podobnej...

  Żaneta Folcik
  Odpowiada lek. Żaneta Folcik

  Jak już pisałam komórka nowotworowa to "zbuntowana" komórka należąca do danego organizmu (w tym...

 • Kmórki nowotworowe w pożywieniu

  03.03.2014, 18:24

  Dzień dobry. Mam pytanie, być może dziwne. Czy jeżeli komórki nowotworowe ( fragment guza) dostaną się przez pożywienie, można dostać raka, mam na...

  Żaneta Folcik
  Odpowiada lek. Żaneta Folcik

  Nowotworem nie można się zarazić ponieważ nie jest to choroba zakaźna. Można natomiast zarazić się...

 • Rak jelita grubego

  25.10.2013, 19:39

  Jestem po operacji guza jelita grubego co oznacza ten wynik. op.I.1-2 Colotis chronica levis sine neoplasmat. 3-7 Adenocarcinoma GII necroticans...

  Żaneta Folcik
  Odpowiada lek. Żaneta Folcik

  Tłumaczenie na język polski: Przewlekłe zapalenie jelita grubego bez nowotworzenia. Gruczolakorak...