TaskBeat

czy po operacji żylaków nosić rajstopy uciskowe?

• Awatar

Czy po operacji żylaków nosić rajstopy uciskowe?

20.05.2011, 13:05, Gość,
    wczoraj operowano mi żylaki prawej nogi,dzisiaj już jestem w domu.Wczoraj troche ciągnęło,ale teraz jest ok.3 tygodnie trzeba bandażować noge a potem nie zalecono mi żadnych rajstop.Lekarz poinformował mnie ,że skoro żylaki zostały usunięte to po co rajstopy ? niby logiczne,ale jak czytam to widze,ze niektórzy zalecają ich noszenie nawet2-3 miesiące.jakie wy macie doświadczenia w tym temacie?
    61 27
  • Awatar
    22.05.2011, 11:17, Gość,
    Ja jeszcze operacji nie miałam, ale niestety myślę, że w przyszłości mnie to również czeka, bo od kiedy jestem nastolatką to mam z tym, na razie małe, ale jednak problemy Zobacz w tym temacie, widziałam że jest tam również coś o rajstopach http://pastylka.pl/forum/zylaki-konczyn-dolnych/4658,doswiadczenia-po-operacji-zylakow
    Cytuj 25 24
  • Awatar
    28.01.2012, 08:09, Gość,

Moj lekarz też nie widzi potrzeby noszenia rajstop uciskowych po 3 tyg. okresie chodzenia w opasce elastycznej. Uzywa dokladnie tego samego argumentu. Jak to jest u innych? Po tym wszystkim, nie chciałby sobie człowiek zaszkodzic ... waham się czy nie kupić rajstop. Ja wracam do pracy po 2 tyg. Tym bardziej wolę dmuchać na zimne.

Cytuj 39 19
  • Awatar
    02.02.2012, 08:06, Gość,

moj lekarz kazał mi nosic jak najdluzej pozdrawiam

Cytuj 20 20
  • Pastylka.pl - awatar
    27.02.2012, 18:00, bziambziu,

Mnie zalozono rajstope jeszcze w szpitalu , kilka godzin po operacji. Nosze ja zamiast bandaza elastycznego. Nosze juz od tygodnia 24 godziny na dobe. Od jutra, po zdjeciu szwow bede ja nosic tylko w dzien, przez 2 tygodnie. Tak sie leczy zylaki w Belgii. Widze, ze w Polsce panuja inne standardy. Mam nadzieje, ze efekty beda podobne, a juz na pewno zadawalajace :)

Cytuj 21 16
  • Awatar
    22.11.2012, 13:19, Gość,
    Żylaki kończyn dolnych

Drogie kobiety:) Mam 25 lat i jestem po operacji 7 tygodni jakoś. Jak miałam 16 lat stwierdzono u mnie żylaki (genetyczne). W polzse w zachodniopomorskim miałam już kiedyś termin operacji, musiałam czekać rok czasu i nie zostały mi udzielone żądne więcej informacje co jak i z czym. Karteczka dłoń z terminem i następny proszę. W Niemczech to już pełna kultura (jak to w europie...)xD zgłaszając się ro lekarza rodzinnego pokazałam mu nogę i powiedziałam że miewam czasaki takie bóle że w nocy z łzami w oczach sie budziłam,taki ból potrafił potrwać kilka dni ciągiem a potem mogłam mieć miesiąc spokoju.... lekarz dał skierowanie na USG i wyszło że ból powodowały te głębokie żylaki a nie te powierzchowne. Nie miałam nigdy pojęcia że są takie żylaki głęgoko pod skórą, zawsze myślałam że żylak jest jak go zaczyna być widać.Z wynikami USG w tym samym tygodniu zgłosiłam się do szpitala na podpisanie dok. odnośnie narkozy i ryzyka związanego z powikłaniami. Obowiąkim było jednak szczpienie a żółtaczkę a+b dla mojego bezpieczestwa. Po operacji obowiązkowo rajstopy bądź pończochy uciskowe!!!!!! Nosiłam tydzień bandarze ale tylko dlatego że czekałam aż mi rajstopy uszyją na miarę w polsce kupiłam jedną pare od ręki bo ponoć mieściłam się w standardzie. 8 tygodni noszenia non-top 24h 7 dni w tyg. tylko o kąpieki ściągalam :) badare są niewygodne. Sama je przewijałam i zmieniałam opatrunki. Za słabo zawinięty bandarz nie spełnia swojej roli, za mocno zaś utrudnia dopływanie krwi do kończyny a przy długoterminowym noszeniu (ucisk na noge powinien trwać 8 tyg) powoduje rozleniwinie sie nogi i zanik mięśni. Po co rajstopy drogie panie??? Po liftngu no i sie opaskę dla podtrzymana skóry na nowym miejscu, po operacji powiększenia piersi zapada się specjalny bandarz elastyczny lub opaskę żeby piersi "wrosły"jakby w nowe miejsce, przy operacji nosa się nosi gips.Po operacji na żylaki nosi się rajstopy żeby żyły ulokowały si w noym miejscu, nie noszeie rjstop/poczoch może zpowodować szybki nawrót żylaka. I bardo ważne, ZASTRZYKI NA ZAKRZEPICE!!! Bywają przpadki śmiertelne bądź amputacje po wcześniej dobrze wykonanych operacjach...... chyba już na tyle moje gg 12291691 w razie pytań :D

Cytuj 22 16
  • Awatar
    10.03.2013, 23:29, Gość,

Dostałam zalecenie od lekarza - nosić pończochy przeciwżylakowe pierwszego stopnia ucisku. Mam pytanie. Czy muszę je nosić od rana do wieczora bez przerwy, czy mogę je sobie zdjąć na trochę (np. na w-f w szkole) i potem znowu założyć?

Cytuj 17 12
  • Awatar
    25.03.2013, 15:36, Gość,

Też byłam operowana i dzień po operacji na moją nogę trafiła opaska uciskowa 3 stopnia. Początkowo nosiłam ją przez całą dobę aż do ściągnięcia szwów z pachwiny i kostki (środa-wtorek). Teraz zakładam ją tylko na dzień i tak będę robić przez najbliższy miesiąc.
    Jeżeli komuś lekarz zaleci profilaktycznie nosić rajstopy uciskowe to najlepiej robić to na dzień, a jeżeli ma się możliwość to i na noc, ponieważ nogi wtedy lepiej pracują. ;) Bardzo istotne jest też to w jaki sposób odpoczywamy, ponieważ powinno się trzymać nogi uniesione. :)

Cytuj 15 12
  • Awatar
    29.03.2013, 18:26, Gość,

Witam, mam pytanie, jestem po operacji na żylaki. Dziś wyszłam ze szpitala, mam nosić pończochę uciskową na nodze do zdjęcia szwów, jednak po kilku godzinach jej noszenia przy pachwinie tuż ponad pończochę ciało strasznie mi zsiniało i zrobiło się twarde. Czy to normalne? Czy możliwe, że za wysoko ją naciągnełam?

Cytuj 22 14
  • Awatar
    30.03.2013, 15:50, Gość,

Witam, mam pytanie, jestem po operacji na żylaki. Dziś wyszłam ze szpitala, mam nosić pończochę uciskową na nodze do zdjęcia szwów, jednak po kilku godzinach jej noszenia przy pachwinie tuż ponad pończochę ciało strasznie mi zsiniało i zrobiło się twarde. Czy to normalne? Czy możliwe, że za wysoko ją naciągnełam?

Delikatnie ją opuść, ponieważ opaska uciskowa powinna być noszona tak jak normalne pończochy. ;) U mnie w pachwinie również pojawiło się się stwardnienie i ogromny siniak, ale jestem już 18 dni po zabiegu i stwardnienie zaczęło ustępować - w poniedziałek zaczęłam stosować contractubex, który pomaga w zwalczaniu blizn. Najbardziej cieszy fakt, że siniaki i krwiaki wreszcie znikają... :)

Cytuj 15 11
  • Awatar
    08.04.2013, 21:06, Gość,

Jak mocno trzeba owinąć nogę bandażem ?

Cytuj 12 12
  • Awatar
    09.04.2013, 04:11, Gość,

Tak aby Cię nie noga bolała. ;) Po tygodniu można bandażować już nogę do kolana i wygląda to tak: http://www.maga-biotal.pl/magabiotal/biotal/sigvaris_bandazowanie_nog.php

Cytuj 10 12
  • Awatar
    13.04.2013, 13:59, Gość,

Zgadzam się trzeba bandażować aby noga cię nie bolała i żeby cię nie uwierało .

Cytuj 11 9
  • Pastylka.pl - awatar
    22.04.2013, 14:00, Misao,

Moja babcia jest po operacji żylaków i szuka sklepy gdzie może kupić pończochę?
    Proszę o pomoc!

Cytuj 10 8
  • Awatar
    25.04.2013, 09:57, Gość,

każdy sklep medyczny posiada w asortymencie takie rajstopy

Cytuj 8 7
  • Awatar
    29.04.2013, 13:20, Gość,

Moja babcia jest po operacji żylaków i szuka sklepy gdzie może kupić pończochę? Proszę o pomoc!

Hej niech kupi pończoch w internecie SKLEP MEDYCZNY MEDAN cena z przesyłką 55zł , i są nawet tanie, ja już dwa razy kupiłam i jestem po 3 operacjach żylaków, po nich nawet mam szczuplutkie nóżki od codziennego chodzenia, mój maż mówi ,że aż za chude, ale dla mnie to jest super sprawa. Pozdrawiam

Cytuj 9 7
  • Awatar
    09.07.2013, 13:20, Gość,

Czy podkolanowki uciskowe nosi sie na obu nogach czy tylko na chorej??

Cytuj 10 6
  • Awatar
    13.08.2013, 17:10, Gość,

Też byłam operowana i dzień po operacji na moją nogę trafiła opaska uciskowa 3 stopnia. Początkowo nosiłam ją przez całą dobę aż do ściągnięcia szwów z pachwiny i kostki (środa-wtorek). Teraz zakładam ją tylko na dzień i tak będę robić przez najbliższy miesiąc. Jeżeli komuś lekarz zaleci profilaktycznie nosić rajstopy uciskowe to najlepiej robić to na dzień, a jeżeli ma się możliwość to i na noc, ponieważ nogi wtedy lepiej pracują. ;) Bardzo istotne jest też to w jaki sposób odpoczywamy, ponieważ powinno się trzymać nogi uniesione. :)

nie prawda że jak masz żylaki czy przed czy po operacji nie wolno unosić nogi do góry tylko na równi czyli położyć sie i ćwiczyć samymi stopami oraz dużo pić płynów więcej plywać w basenach albo jeżdzić na rowerze,nawet maście i żadne tabletki tylko ćwiczenia!

Cytuj 7 9
  • Awatar
    11.09.2013, 12:46, Gość,

Możesz nosić tylko na chorej lub na obu, wtedy na zdrowej nodze nosisz wyłącznie profilaktycznie, a nie leczniczo.

Chciałabym jednak odnieść się do zasadniczego tematu. Nie zgodziłabym się z tym, że po operacji na żylaki nie jest konieczne noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych. To niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób przeciwdziałamy zakrzepom oraz nawrotom żylaków.

Cytuj 7 8
  • Awatar
    11.09.2013, 12:52, Gość,

Możesz nosić tylko na chorej lub na obu, wtedy na zdrowej nodze nosisz wyłącznie profilaktycznie, a nie leczniczo.

Chciałabym jednak odnieść się do zasadniczego tematu. Nie zgodziłabym się z tym, że po operacji na żylaki nie jest konieczne noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych. To niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób przeciwdziałamy zakrzepom oraz nawrotom żylaków.

Specjalista zylakiprzeciwdzialaj.pl

Cytuj 6 8
  • Awatar
    29.10.2014, 11:11, Gość,

Witam ja inaczej niz wiekszosc mialam zabieg usowania zylakow metoda laserowa obu konczyn. Zyly odpiszczelowej lewej i zyly odpiszvzelowej prawej i usowanego zylaka z prawej nogi po drugiej stornie. Zylaki mialam od 14 roku zycia po ciazy sie strasznie rozwiney mialam takze miniflebektomie sposobem muellera zylakow. Bardzo polecam ta metode jestem 4 tygodnie po zabiegu i nogi wygladaja swietnie lekkie siniaki jeszcze mam, od razu po zabiegi chodzilam mialam lekkie bule ale slabe nawet nie bralam tabletek przeciwbulowych lekkie skurcze prawej nogi ale 6 dobe po zabiegu juz nic mnie nie bolalo:-) bardzo polecam kobieta ktore maja jak ja male dziecko i zylaki:-) zabieg wykonalam w czestochowie u dr jablonki bardzo polecam!!!

Cytuj 0 0

Twoja odpowiedź

Awatar
Gość
Wybierz nick i awatar!
Rozszerzenia zdjęć: .jpg, .jpeg, .png
*Pola wymagane