TaskBeat

zatkane uszu w ciąży

Kategorie:
    Laryngologia

Choroba:
    Zatkane ucho
  • Awatar

Zatkane uszu w ciąży

21.05.2012, 10:01, Gość,

witam, jestem w 4 miesiącu ciąży, od jakiegoś czasu mam problem z zatykaniem się uszu. zastanawiam się, czy jest to spowodowane ciążą? zazwyczaj uszy zatykają mi się, kiedy czuję się przemęczona, w trakcie chodzenia, albo stania dłużej w jednym miejscu. uszy są zatkane tak jak często zdarza się w samolocie, czy w samochodzie, tyle, że nie chcą się szybko odetkać, czasem trwa to nawet kilka godzin. czy miał ktoś podobny problem? czy są na to jakieś sposoby?

16 10
  • Awatar
    27.06.2012, 21:24, Gość,

Hej :)
    Mam ten sam problem, jestem również w 4 miesiacu ciąży i od miesiąca dokuczają mi zatkane uszy. Czytałam w poradniku dla kobiet ciążarnych ze jest to typowy objaw choc moja Pani ginekolog zrobila oczy jak złotówki i powiedziała że pierwsze słyszy mimo że ma 29 lat praktyki lekarskiej... Ponoc jest to spowodowane zwiekszoną objetoscią krwi i mija zaraz po ciąży...
    Aha, mi pomaga jak się po prostu schylę na stojaco z prostymi nogami lub siedząc "wsadzam głowę miedzy kolana"..
    Pozdrawiam.

Cytuj 14 17
  • Awatar
    22.07.2012, 04:57, Gość,

Potwierdzam, ja miałam w pierwszym trymestrze i wróciło w 8-9 miesiacu. Zastkane uszy są objawem ciąży, nietypowym i męczącym, ale są :) Moze byc kilkanascie minut i przerwy, a moze trwac nawet bezustannie kilka-kilkanascie godzin z małymi przerwami na normalność. Związane jest to z ciśnieniem jak wspoimniała poprzedniczka, dlatego rzadko kiedy pomaga czyszczenie uszu. Objaw znika za to samoistnie po ciąży, tyle pocieszenia :)

Cytuj 12 15
  • Awatar
    23.09.2013, 16:41, Gość,

w pierwszej ciąży też miała problem z zatykającymi się uszami,ale po ciąży nawet nie zauważyłam kiedy minęło. Niestety teraz od 10 tygodnia mam powtórkę z rozrywki ... strasznie niekomfortowe uczucie.

Cytuj 1 0
  • Awatar
    16.12.2013, 13:35, Gość,

Prosze o rade jestem w 6 tyg ciazy a moje uszy sa zatkane prawe troche mniej a lewe calkiem ze na nie bardzo slabo slysze dzwieki sa jakby z tubu i slabo je slysze a kazdy dzwiek wywoluje u mnie skrzywienie nie twarzy bo dzwieki sa takie wrazliwe dla mnie czy to moze byc na poczatku ciazy taki obajw jak sobie z tym radzic

Cytuj 1 1
  • Awatar
    12.02.2014, 09:33, Gość,

Zastanawiałam się właśnie skąd to się bierze ... mnie łapie w jednym jedynym momencie jak jadę autem i to z reguły w tej jednej samej okolicy, dziwne ale pomaga na to spuszczenie głowy w dół lub siedząc głowa miedzy kolana, podobno jeszcze coś do ssania jest dobrego jakiegoś cukierka landrynka mieć ja nigdy nie mam bo nie wiem kiedy mnie złapie spróbować można jeszcze z gumą do żucia

Cytuj 0 0

Twoja odpowiedź

Awatar
Gość
Wybierz nick i awatar!
Rozszerzenia zdjęć: .jpg, .jpeg, .png
*Pola wymagane

TEMATY

1 temat