TaskBeat

  żurawina na zapalenie pęcherza?

 • Awatar

  Żurawina na zapalenie pęcherza?

  18.01.2011, 18:08, Gość,
  spotykam się z opiniami, że żurawina jest dobra na zapalenie pęcherza, tzn nie wiem czy jako profilaktyka, czy już na leczenie, ale co ma jedno do drugiego? i czy skoro pije wode mineralną o smaku żurawinowym to wystarzy?? czy żurawinę można kupić w tabletkach?
  10 15
 • Awatar
  12.03.2011, 11:08, Gość,
  można kupić w tabletkach jak najbardziej (tabletki z wyciągiem z żurawiny;)) i jest to zalecano jako profilaktyka, co do wpływu na leczenie to nie wiem, czy coś to daje, ale profilaktycznie na pewno warto, szczególnie jeśli jesteś podatna na takie zapalenia
  Cytuj 6 10
 • Awatar
  15.03.2011, 19:46, Gość,
  tak szczerze to nie wydaje mi sie, zeby woda zurawinowa miala duzo wspolnego z prawdziwa zurawina i z jakimikolwiek jej wlasciwiosciami, wiec polecam Ci wybrac sie do apteki i zapytac o tabletki z wyciagiem z zurawiny
  Cytuj 9 15
 • Awatar
  18.03.2011, 15:49, Gość,
  Nie no, musi być odpowiednia ilość proantocyjanów z żurawiny przede wszystkim http://www.zakazeniapecherza.pl/pac.html więc taka woda żurawinowa to wątpię, żeby cokolwiek dawała. Choć oczywiście duże ilości wody są wskazane.
  Cytuj 9 11
 • Awatar
  04.03.2012, 14:58, Gość,

  Ja sprobowala tabletki zurawonowe i pomagaja, biore 2 dziennie. Mysle ze tabletki sa o wiele skuteczniejsze niz picie sokow czy herbatek zurawinowych bo te casem maja tylko 6% zurawinu a reszta to inne skladniki.

  Cytuj 11 8
 • Katarzyna Mikołajewicz
  04.03.2012, 18:50, ekspert Katarzyna Mikołajewicz,

  Żurawina ma zdolność do zakwaszania moczu, zatem zabija bakterie. Ponadto istnieje hipoteza, że zawarte w niej związki chemiczne wykazują właściwości antyseptyczne – degradują bakterie. Ponadto uważa się, że sok z żurawin ułatwia wydalanie moczu, dzięki zapobieganiu kolonizacji bakterii w układzie moczowym. W przeprowadzonych badaniach udowodniono, że preparaty żurawinowe obniżają ryzyko powstawania zakażenia układu moczowego. Stosowanie żurawiny oraz preparatów żurawinowych wydaje się być bardzo bezpieczne ze względu na bardzo rzadkie interakcje z lekami. Bardzo często można stosować ją jako dodatkową suplementację podczas leczenia zakażenia układu moczowego, podwyższając skuteczność leczenia. Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest proteza zastawki dwudzielnej i stosowanie warfaryny. Jak wyżej wspomniano odradzam kupowanie soków i wód o smaku żurawinowych. W swym składzie sok z żurawiny jest znikomy.

  Cytuj 19 8
 • Awatar
  10.02.2014, 09:42, Gość,

  Hej, a znacie może jakiegoś dobrego urologa. Ja mam przewlekłe zapalenie pęcherza i szukam kogoś sprawdzonego, bo to dość wstydliwa dolegliwość. Dodam, że jestem z okolic Łodzi.

  Cytuj 3 4
 • Awatar
  26.02.2014, 13:39, Gość,

  Ja chodzę tu: www.gabineturologicznylodz.com.pl i pan doktor jest naprawdę dobry, miły, kompetentny.

  Cytuj 3 3
 • Awatar
  01.06.2014, 17:57, Gość,

  Przy zapaleniu pęcherza lepiej brać tabletki, mi pomaga żurascin uro ma ekstrakt z żurawiny i pokrzywy, moim zdaniem najlepszy na rynku.

  Cytuj 2 3
 • Awatar
  17.06.2014, 18:50, Gość,

  Przy zapaleniu pęcherza lepiej brać tabletki, mi pomaga żurascin uro ma ekstrakt z żurawiny i pokrzywy, moim zdaniem najlepszy na rynku.

  O właśnie słyszałam, że lepsze od samej żurawiny jest połączenie żurawiny z pokrzywą. Chodziło mi o żurascin uro, dzięki za polecenie.

  Cytuj 2 2
 • Pastylka.pl - awatar
  01.07.2014, 10:46, Mariola22,

  Cześć :) Żórawina powoduje to, ze bakterie nie zostają na ściankach pęcherza moczowego, tzn tworzą powłoką ochronną dzięki czemu bakterie są szybciej wypłukiwane z organizmu :) dodatkowo żurawina powoduje zakwaszenie moczu, a właśnie w takim środowisku bakterie się nie rozwijają. Z pokrzywa można łączyć żurawinę ,ale nie samą wodę lecz najlepiej sok z żurawiny ( ma kwaskowy smak). Możesz też wprowadzić do swojej diety suszoną żurawinę. Pozdrawiam :)

  Cytuj 1 1
 • Pastylka.pl - awatar
  01.07.2014, 10:48, Mariola22,

  Cześć :) Żurawina powoduje to, że bakterie nie zostają na ściankach pęcherza moczowego, tzn tworzą powłokę ochronną dzięki czemu bakterie są szybciej wypłukiwane z organizmu :) dodatkowo żurawina powoduje zakwaszenie moczu, a właśnie w takim środowisku bakterie się nie rozwijają. Z pokrzywą można łączyć żurawinę ,ale nie samą wodę żurawinową lecz najlepiej sok z żurawiny ( ma kwaskowy smak). Możesz też wprowadzić do swojej diety suszoną żurawinę. Pozdrawiam :)

  Cytuj 1 1
 • Pastylka.pl - awatar
  03.07.2014, 06:08, Karina22,

  Witam serdecznie :) Zgadzam się w zupełności z poprzedniczkami :) Nie ma nic lepszego na pęcherz moczowy, to znaczy dolegliwości związane z tym narządem, jak witamina C i żurawina :) Dlaczego? Otóż odpowiedź jest prosta, te dwa składniki w połączeniu z pietruszką wspomagają działanie pęcherza moczowego :) Pozdrawiam.

  Cytuj 1 1
 • Awatar
  12.10.2014, 18:53, Gość,

  Woda o smaku żurawiny a żurawina czy preparaty na jej bazie to zupełnie inna bajka. W takiej wodzie masz tylko smak nic z dobrych właściwości żurawiny. Sama stosuję profilaktycznie żurascin uro, dzięki temu nie mam już problemów z pęcherzem.

  Cytuj 1 1

Twoja odpowiedź

Awatar
Gość
Wybierz nick i awatar!
Rozszerzenia zdjęć: .jpg, .jpeg, .png
*Pola wymagane