Zmęczone oczy od komputera

Kategorie:
    Okulistyka

Choroba:
    Inne - Okulistyka
  • Awatar

Zmęczone oczy od komputera

23.02.2011, 23:38, Gość,
    Witam, pracuję przy komputerem i spędzam przed monitorem około 12 godzin dziennie. Ponadto noszę soczewki kontaktowe. Czuję, że moje oczy są bardzo zmęczone i że mój wzrok się pogarsza (moja obecna wada to -2 na jedno oko i -2.25 na drugie). I nie dziwię się, bo mają do tego, jak najbardziej prawo. Co poradzić na takie zmęczone oczy? Jak najefektywniej robić im przerwy w pracy?
    5 8
  • rejestracjamedyczna.pl
    24.02.2011, 11:53, rejestracjamedyczna.pl,
    Inne - Okulistyka Witam,
    większość z nas boryka się z podobnymi problemami, ale obecnie raczej trudno jest uniknąć wielogodzinnej pracy przed komputerem. Skutkiem czego doskwiera nam suchość i zaczerwienie spojówki i inne nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście są sposoby na to, żeby choć trochę zminimalizować negatywne działanie komputera. Ćwiczenia wzroku zajmują najwyżej kilka minut w ciągu dnia, i co najważniejsze można je wykonywać wszędzie !!!

http://www.twojezdroweoczy.pl/1-eye-fitness-%E2%80%93-czyli-skuteczne-sposoby-na-relaks-oczu/
    Cytuj 5 8
  • Awatar
    25.02.2011, 12:12, Gość,
    Hej, przeczytałam zalecenia i myślę, że warto je tu zamieścić, ponieważ są proste, a być może skutecznie pomogą wszystkim pracującym długo przed komputerem. Żeby odprężyć oczy powinno się:
    - dużo mrugać,
    - zakrywać oczy dłońmi tak długo, aż przyzwyczają się do ciemności,
    - wyobrażanie sobie z zamkniętymi oczami wahadła i podążanie za nim wzrokiem lub delikatne ruchy głową w podążaniu za wahadełkiem - to drugie jest podobno odprężające dla mięśni karku oraz szyi,
    - zataczanie kółek lub ósemek oczami w odległości dwóch metrów od ściany

Ja zaraz robię sobie pierwszą dziś przerwę w pracy i zamierzam najpierw odejść od monitora i popatrzeć na zielonego kwiatka, bo to podobno uspokaja oczy, a potem wypróbuję kilka tych prostych ćwiczeń - zobacze, jakie są rezultaty, bo będę takie przerwy robiła do końca dnia i mam nadzieję, że moje oczy będę dziś mniej zmęczone niż zawsze :) Pozdrawiam serdecznie
    Cytuj 5 8
  • rejestracjamedyczna.pl
    01.03.2011, 11:04, rejestracjamedyczna.pl,
    Prawdą jest, że patrzenie na coś w kolorze zielony pomaga. Ogólnie ten kolor "uspokaja oczy" dlatego wystrój sal operacyjnych oraz fartuchy lekarzy mają właśnie taki kolor. Dlatego dobrze mieć coś zielonego w zasięgu wzroku :D
    Cytuj 3 10
  • Awatar
    01.03.2011, 11:52, Gość,
    A te mineraly takie, ktore sie kladzie kolo komputera to cos daja? Czy to taka sciema? Bo widzialam takie specjalne lampki, swieczniki, albo zwykle kamienie, chyba byl to jakis mineral, i jesli leza kolo monitora to z zalozenia mialy one odbijac niezdrowe promieniowanie z monitora. Bardzo duzo czasu spedzam przed komputerem i niestety czesto mam zmeczone oczy i chcialabym je jakos uchronic przed pogorszeniem sie wzroku, bo i tak juz mam wade -2.
    Cytuj 5 10
  • Awatar
    01.03.2011, 22:42, Gość,
    ja mam taka swieczke ale nie wiem czy jakas jest roznica za to od jutra zaczne te cwiczenia bo ostatnio duzo szybciej mi sie oczy mecza
    Cytuj 5 7
  • rejestracjamedyczna.pl
    09.03.2011, 11:32, rejestracjamedyczna.pl,
    Nie jest mi znane działanie lampek, świeczników czy kamienie i których Pan pisze...natomiast na pewno pomaga zażywanie odpowiednich suplementów diety - bioluteina, beta karoten, wyciąg z borówki itp. Mimo wszystko warto jednak pamiętać o ćwiczeniach i o tym by nie przemęczać zbytnio wzroku

pozdrawiam
    rejestracja-medyczna.pl
    Cytuj 3 8
  • Awatar
    13.03.2011, 23:54, Gość,
    Mi przez ostatnie pół roku pogorszył się wzrok od komputera na jedno oko o -0.5 i na drugie o -0.25 i powiedziałam sobie, że teraz zaczne o oczy bardziej dbać. Noszę soczewki i kupiłam sobie nawilżający płyn bausha, żeby przy długim noszeniu je nawilżać, bo odczuwam dyskomfort po kilku godzinach przed monitorem. Ostatnio miałam nawet lekką mgiełkę przed oczyma, ale po zmianie na nowe soczewek ustąpiła. Czy istnieją soczewki z antyrefleksem, specjalnie dla siedzących dużo przed monitorem? A jeśli tak to o ile ich cena jest wyższa od standardowych soczewek?
    Cytuj 3 6
  • rejestracjamedyczna.pl
    23.03.2011, 14:10, rejestracjamedyczna.pl,
    Może ten artykuł okaże się pomocny. http://www.okularydokomputera.pl/pdf/oddychajace_soczewki.pdf

generalnie wybór soczewek rośnie, a producenci starają się coraz bardziej dostosować ofertę do wymagań klientów, w związku z czym powstają specjalne soczewki hydrożelowe czy silikonowe. Ale to trzeba już dowiadywać się w konkretnym salonie lub szukać informacji na stronie konkretnego producenta.

Pozdrawiam
    rejestracja-medyczna.pl
    portal dla optyków, okulistów i pacjentów
    Cytuj 6 5
  • Awatar
    23.03.2011, 14:16, Gość,
    Przy długim siedzeniu przed ekranem, pracy przy komputerze niezbędne są przerwy. Poza tym zwróć uwagę na wilgotność powietrza, suche, klimatyzowane pomieszczenia wysuszają oczy. Ćwicz oczy i kark. Zadbaj o pielęgnację okolic oczu. Ja np. stosuję żel ze świetlikiem i bławatkiem - odświeża i relaksuje oczy. Możesz od czasu do czasu robić też kompresy z herbaty albo świetlika.
    Cytuj 5 5
  • Awatar
    21.04.2011, 22:51, Gość,
    Bardzo dużo czasu spędzam przed monitorem, ostatnio około 12-13 godzin dziennie i wyraźnie odczuwam, że mam zmęczone oczy i przesuszone oczy. Chce zacząć robić okłady z herbaty rumiankowej, ale nie wiem, czy mogę taki okład robić mając na sobie soczewki, bo noszę soczewki typu Day&night i jakiej temperatury powinna być ta herbata? Co lepiej odpręża i jest lepsze dla oczu? Zimna, letnia, czy ciepła? Maść ze świetlika też kupię i do tego jeszcze kropelki nawilżające do oczu, bo przy takiej tendencji to przez pół roku mi się wzrok o kolejne -0.5 pogorszy.
    Cytuj 7 5
  • rejestracjamedyczna.pl
    18.05.2011, 11:01, rejestracjamedyczna.pl,
    Rzeczywiście 12-13 godz dziennie to bardzo wiele. Myślę, że warto się skupić na maksymalnym zmniejszeniu czasu spędzanego przed komputerem. o ile top jest oczywiście możliwe. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że praca przy komputerze jest teraz wymagana w większosci zawodów.

Jeśli nie możesz zmniejszyć czasu spędzanego przed monitorem koniecznie pamiętaj o robieniu przerw, minimum 10 minut co godzine.
    Cytuj 8 5

Twoja odpowiedź

Awatar
Gość
Wybierz nick i awatar!
Rozszerzenia zdjęć: .jpg, .jpeg, .png
*Pola wymagane