TaskBeat

uczucie obręczy na głowie

Kategorie:
    Neurologia

Choroba:
    Ból głowy
  • Pastylka.pl - awatar

Uczucie obręczy na głowie

31.03.2012, 09:52, Byczek88,

Witam, od około 1,5 roku towarzyszy mi niesamowicie irytujące uczucie obręczy założonej na głowie(konkretnie na czole). Uczucie to towarzyszy mi każdego dnia(praktycznie od rana do wieczora), zmienia się tylko jego nasilenie(raz jest lepiej, a raz gorzej). Delegliwość ta strasznie mnie ogranicza, a szczególnie trudne jest podejmowanie przezemnie jakiej kolwiek działalności intelektualnej dlatego, że wtedy zazwyczaj obręcz jakby się zaciska(aktywność fizyczna przynosi z kolei niewielką ulgę). Mój neurolog już rozkłada ręce, miałem robione TK głowy które nic nie wykazało, według badania neurologicznego również jestem zdrowy...
    Czy ktoś z was miał kiedyś coś podobnego i mógłby mnie naprowadzić co może być przyczyną takiego dziwnego objawu?.Chciałem jeszcze zaznaczyć, że NIE jest to ból głowy! Ja już podejrzewam rożne rzeczy takie jak borelioza, czy na przykład stwardnienie rozsiane (tym bardziej że od pół roku mam parestezję 4 i 5 palca w prawej ręce). Dodam jeszcze, że w walce z obręczą bardzo pomocne okazuje sie nałożenie czegoś na głowę, np założenie hustki...

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny

14 8
  • Żaneta Folcik
    01.04.2012, 22:38, lek. Żaneta Folcik,

Co prawda opisanych objawów nie wiąże Pan z bólem głowy, kojarzą się one jednak z napięciowym bólem głowy, charakteryzowanym nierzadko przez pacjentów jako uczucie napięcia, ciężaru, ściskającej obręczy. Ból ten może mieć związek z przykurczem mięśni. Jako przyczyny napięciowego bólu głowy wymienia się: zmęczenie, brak snu, stres, zdenerwowanie, zmiany atmosferyczne, alkohol czy też niewygodną pozycję podczas pracy. Napięciowy ból głowy może być maską depresji.
    Być może rozwiązaniem Pana dolegliwości będzie unikanie stresu i zmęczenia, sport, ćwiczenia relaksacyjne, masaże, ciepłe kąpiele i odpoczynek. Jeżeli te metody nie odniosą skutku wskazane jest dalsze poszukiwanie przyczyny organicznej objawów.

Cytuj 11 6
  • Awatar
    02.04.2012, 19:31, Gość,

Ma Pani może jakieś sugestie co może być przyczyną tej obręczy, jeżeli weźmie się pod wzgląd przyczynę organiczną?

Cytuj 11 7

Twoja odpowiedź

Awatar
Gość
Wybierz nick i awatar!
Rozszerzenia zdjęć: .jpg, .jpeg, .png
*Pola wymagane

TEMATY

5 tematów