TaskBeat

PRZYCZYNY Nadciśnienia tętniczego

Poleć stronę

Jak powstaje nadciśnienie tętnicze?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak nasze codzienne życie może przyczynić się do powstania zagrożenia dla organizmu. Niezażywanie ruchu i złe odżywianie się sprawia, że w ustroju znajduje się za mało substancji zwalczających nadmiar cholesterolu. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej zmusza nasze serce do wytężonej pracy, co w rezultacie prowadzi do nadciśnienia tętniczego.

<div class="speech-bubble"><div class="speech-bubble-up"><div class="speech-mark-left"></div><em><a href="http://pastylka.pl/forum/nadcisnienie-tetnicze/11929,mierz-cisnienie-codziennie-samodzielne-pomiary-cisnienia-konieczne-dla-zachowania-zdrowia">Mierz ciśnienie codziennie! samodzielne pomiary ciśnienia konieczne dla zachowania zdrowia</a><br /> - Pastylka</em><div class="speech-mark-right"></div></div><div class="speech-bubble-down"><strong>Podyskutuj na forum!</strong></div></div>

Innym, częstym powodem występowania choroby są geny. W przypadku, gdy członkowie naszej najbliższej rodziny – rodzice czy dziadkowie, cierpieli na to schorzenie, mamy duże szanse odziedziczenia go. Predyspozycje genetyczne do adaptacji tętnic na częste pobudzenia współczulne odpowiadają za nadciśnienie klasyfikowane, podobnie jak to występujące w następstwie czynników środowiskowych, jako pierwotne.

Medycyna wyodrębnia również zjawisko nadciśnienia wtórnego. Jest ono rezultatem choroby, w wyniku której następuje wzrost wartości ciśnienia np.: przewlekła choroba nerek, zaburzenia hormonalne czy wady serca. W tym przypadku usunięcie przyczyny nadciśnienia powoduje skuteczne ustąpienie zaburzeń procesów kontroli ciśnienia tętniczego.

Cała Polska leczy nadciśnienieMateriały prasowe "Cała Polska leczy nadciśnienie"

Źródło: Materiały prasowe "Cała Polska leczy nadciśnienie", wikipedia.pl

WIĘCEJ O Nadciśnieniu tętniczym