TaskBeat

OBJAWY Nadciśnienia tętniczego

Poleć stronę

Jak objawia się choroba nadciśnieniowa?

W organizmie człowieka wartości ciśnienia wzrastają powoli, z roku na rok przekraczając bezpieczny poziom prawidłowy przyjęty jako 140/90 mm Hg. Nasze ciało przyzwyczaja się do stopniowej zmiany i nie sygnalizuje początków choroby.

<div class="speech-bubble"><div class="speech-bubble-up"><div class="speech-mark-left"></div><em><a href="http://pastylka.pl/forum/nadcisnienie-tetnicze/11929,mierz-cisnienie-codziennie-samodzielne-pomiary-cisnienia-konieczne-dla-zachowania-zdrowia">Mierz ciśnienie codziennie! samodzielne pomiary ciśnienia konieczne dla zachowania zdrowia</a><br /> - Pastylka</em><div class="speech-mark-right"></div></div><div class="speech-bubble-down"><strong>Podyskutuj na forum!</strong></div></div>

W większości przypadków choroba przebiega bezobjawowo. Wśród głosów pacjentów można jednak znaleźć pewne powtarzalne dolegliwości. Do objawów nadciśnienia należą: uderzenia ciepła, niekontrolowane zaczerwienia twarzy i klatki piersiowej, zawroty głowy, pulsowanie w skroniach, szum w uszach, bezsenność czy zasłabnięcia. Sprawdzenia u osób po czterdziestce wymagają także rozdrażnienie i impulsywność, chrapanie, duszności oraz nadmierna potliwość. Ponieważ dla skuteczności terapii znaczenie ma jak najwcześniejsze wykrycie choroby, podanych sygnałów nie należy bagatelizować.

Cała Polska leczy nadciśnienieMateriały prasowe "Cała Polska leczy nadciśnienie"

Źródło: Materiały prasowe "Cała Polska leczy nadciśnienie", wikipedia.pl

WIĘCEJ O Nadciśnieniu tętniczym